איפה קונים ביצים מפוסטרות

לפני שאתם שואלים את עצמכם איפה קונים ביצים מפוסטרות, חשוב שתדעו כי הביצים המפוסטרות של צ’אם הן מהמובילות בשוק, ומהוות אלטרנטיבה קלה, פשוטה, יעילה, חסכונית ובאיכות גבוהה לביצים רגילות. בביצים מפוסטרות אין צורך בכח אדם לשבירה או הכנה של ביצים קשות וקילופן או בהכנת חביתות. החיסכון בשימוש בהם בא לידי ביטוי בפחת, כאשר אין חשש לבזבוז ביצים שנשברו, ניתן לעשות שימוש בכמות מדודה, ובטיחות המזון כל כך גבוהה כך שאין חשש כלל להימצאות חיידקים בביצה. את הביצים המפוסטרות ניתן לקנות מהמשווקים המורשים של צ’אם אשר פרוסים מקרית שמונה שבצפון ועד אילת שבדרום.

פסטור ביצים

כאשר מדברים על ביצים מפוסטרות בעצם מתייחסים לתהליך הפסטור, שבו הביצים מחוממות בטמפרטורה גבוהה הגורמת להשמדה מוחלטת של חיידקים. כיוון שביצה רגילה מתחילה להתבשל ב- 62 מעלות, פסטור ביצים מתבצע בטמפרטורה נמוכה יותר עד לעיקור מלא של הביצה. את הביצים המפוסטרות ניתן לצרוך גם ללא בישול, יתרון אדיר במתכונים של רטבים למיניהם, מיונז, טרמיסו וכו’

אחסון

את הביצים המפוסטרות קל מאוד לאחסן. הן מגיעות בקרטון של 1 ק”ג, דומה לזה של חלב, וניתנות לאחסון במקרר בטמפרטורה של ארבע מעלות עד לתקופה של חודש ימים . ברגע שיש צורך בביצים, מוזגים מהקרטון את הכמות הרצויה ופשוט מתחילים לבשל.

יתרון בריאותי

אחד היתרונות הבולטים בשימוש בביצים מפוסטרות הוא היתרון הבריאותי. קליפת הביצה עלולה להיות נגועה ברוב המקרים בחיידק הסלמונלה ובחיידקים שונים נוספים. יש כאלו הטוענים שצריך לשטוף את קליפת הביצה לפני השימוש, אך פעולה זאת אסורה בהחלט!! במהלך השטיפה, החיידקים חודרים דרך הנקבוביות שבקליפה ישירות לחלמון ולחלבון. בישראל מעבר ליתרון הבריאותי בשימוש בביצים מפוסטרות, קיים נושא הכשרות, כאשר במוצרי ביצים מפוסטרות אין סיכוי להיתקל בביצה עם דם, שאינה כשרה.