אך ורק ביצים מפוסטרות

בכל הקשור בביצים חשוב לאכול בטוח, ולכן יש לקנות אך ורק ביצים מפוסטרות אשר מובטח לגביהם כי מדובר בביצים איכותיות שעברו בדיקה קפדנית על ידי השרות הווטרינרי ומשרד החקלאות ושנארזו במארז סטרילי ללא חומרים משמרים. את הביצים המפוסטרות ניתן לרכוש כנוזלי ביצים או אבקות ביצים ב- 3 סוגים עיקריים: מעורב, חלמון בנפרד וחלבון בנפרד.

סוגי הביצים על המדף

 קיים מגוון רחב של ביצים על המדף. ביצים רגילות, האמורות להגיע אל החנות עד שבעה ימים מההטלה. ביצים אורגניות, שהוטלו בתנאים של מרעה חופשי ומזון אורגני. ביצי חופש, ביצים שהוטלו בתנאים של מרעה חופשי ומזון רגיל. ביצי אומגה , ביצים בהן מזון המטילות מועשר בחומצת שומן אומגה 3 וביצים מפוסטרות המיוצרות מביצים איכותיות בתהליך פסטור קפדני. לגבי כל סוגי הביצים מלבד הביצים המפוסטרות, חשוב לצרוך אותן לא יאוחר מתאריך התפוגה שעל האריזה, ואילו את הביצים המפוסטרות ניתן לאחסן במקרר ולצרוך לתקופה של עד חודש ימים.

אז למה בעצם ביצים מפוסטרות

ביצים מפוסטרות עדיפות מכל הבחינות ובעיקר מבחינה בריאותית על ביצים רגילות. תהליך הפסטור של הביצים בעצם שומר על כל הטוב שבביצה ללא כל חשש מהימצאות חיידקים כלל. עבור המטבח המקצועי והמוסדי,  ביצים מפוסטרות הן בשורה של ממש כיוון שמדובר בקפיצת מדרגה מבחינת בטיחות המזון במטבח. העדר החשש מחיידקים באופן כללי ומהרעלת סלמונלה בפרט, מאפשר שקט נפשי עבור בעלי העסקים. חשוב לציין שביצים מפוסטרות הן חסכוניות ונוחות לשימוש וחייה המדף שלהם ארוכים בהרבה מחיי המדף של ביצים רגילות. כמו כן, הן מותאמות לכל קבוצות הסיכון הכולל ילדים, תינוקות ולאלו עם מערכת חיסון ירודה.