ארוחת בוקר ישראלית על בסיס ביצים מפוסטרות הפכה לאחת המנות הכי נפוצה בבתי קפה ומסעדות. אז רגע לפני שאתה פוצחים באכילה, כדאי לדעת מה בדיוק אתם מכניסים לפה לפחות מבחינה רפואית. לאור העלייה החדה בחיידק הסלמונלה במיוחד בקרב המטבח המקצועי, יש צורך לוודא שהביצים המוגשות לנו הן אכן ביצים מפוסטרות ולא מדובר שמא ביצים רגילות. בתי העסק חייבים להבין שאנו הצרכנים לא מתפשרים, ושהבריאות שלנו היא מעל הכל.

ארוחת בוקר ישראלית

ארוחת בוקר ישראלית מכילה את כל אבות המזון: חלבונים (ביצים גבינה, טונה, יוגורט והחלב של הקפה), בנוסף לפחמימות טובות קרי לחם מלא, סיבים תזונתיים וויטמינים. אז איך לא להשלים את התמונה עם אומלט או חביתה על בסיס ביצים מפוסטרות. ברו שאין מקום לפשרות והדבר הכי חשוב הוא שהביצים המוגשות לנו בצלחת יהיו עשויות מביצים מפוסטרות ולא מביצים רגילות. אין צורך להדגשי כי הביצים המפוסטרות הן היחידות שנקיות לחלוטין מחיידקים ומאושרות על ידי משרד הבריאות. ובימים לא פשוטים אלו, כאשר בכל יום צץ לו מחדל חדש המביא עמו חיידק סלמונלה מזן אלים אין מקום לפשרות.

אז מה בכל זאת מומלץ לאכול בחוץ?

הבחירה הבריאה היא סלט ירקות עם תוספת אגוזים וזרעים ושמן זית, כריך מלחם חיטה מלאה וכמובן ביצה לצד גבינות, מיץ טרי וקפה. במידה ואתם אוכלים לבד, תמיד לבקש שיארזו מראש חצי מהמנה וכך תיהנו מכמות קלויות מופחתת. אבל זכרו, דרשו מהמלצר לדעת בוודאות מאלו ביצים עשויה החביתה שלכם או האומלט, ואם מדובר בביצים רגילות, בקשו להמיר אותם בביצים מפוסטרות או קבלו החלטה ללא ביצים כלל.