ביצה כמזון על נחשבת לאוכל קומפקטי זמין, אמתי וזול. לכל חובבי הביצים ושתזונה נכונה חשובה להם, חשוב לציין כי משרד הבריאות ממליץ, אומנם לא מחייב, לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות. ביצים טריות אשר עברו תהליך פסטור קפדני וניתן לקבוע עבורם באופן חד משמעי שהן נקיות לחלוטין מחיידקים.

מספר דברים שכדאי לדעת על ביצים:

  1. ביצה עשירה בחלבון איכותי. ביצה מכילה כ-80 קלוריות וכ-7 גרם חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה של 100%, המכיל את כל חומצות האמינו החיוניות לגוף כאשר החלבון מתחלק בצורה כמעט שווה בין חלבון לחלמון.
  2. החלמון מהווה בסיס חשוב למגוון רחב של וויטמינים כולל כולין ולציטין הדרושים למוח
  3. ביצה לא מעלה את רמת הכולסטרול בדם ולא מגבירה את הסיכון למחלות לב וכלי דם למרות שהחלמון מכיל כולסטרול.
  4. סלמונלה בהחלט יכולה להופיע  על קליפת הביצים, אם כי בביצים שנבדקו על ידי רשויות וטרינריות הסיכון פוחת בהרבה, ועל כן צריך לנהוג במשנה זהירות לגביהן וצריך להקפיד לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות.

ביצים מועשרות

השווקים מוצפים בלא מעט סוגי ביצים: רגיל, אומגה, חופש, אורגניות ומפוסטרות. לכולכן הסבר טוב מדוע מומלץ לצרוך ביצה מסוג כזה או אחר על פני ביצה אחרת, אבל היחיד מבין כל הסוגים אשר מבטיח ביצים ב-100% נקיות מחיידקים  הן ביצים מפוסטרות. יש אשר יטענו, כי בביצים מפוסטרות כחלק מתהליך הפסטור והייצור מכילות חומרים משמרים, אז הטענה הזאת בהחלט מופרחת. ביצים מפוסטרות מיוצרות מ-100% ביצים טריות ללא חומרים משמרים. את הביצים הרגילות ניתן להמיר בביצים מפוסטרות ולהשתמש בהן לכל מתכון בישול ואפייה. סדרת הביצים המפוסטרות של צ’אם כוללת: נוזל/ אבקה מעורבת, נוזל/ אבקה חלמון בנפרד ונוזל/אבקה חלבון בנפרד. צרו אתנו קשר עוד היום לקבל פרטים נוספים