ביצים מזוהמות בסלמונלה

ביצים מזוהמות בסלמונלה זה דבר שכיח. למרות הבדיקות של משרד החקלאות ומשרד הבריאות ישנם משקים אשר מספקים ביצים למשווקים גדולים, ומרגע ביצוע הבדיקה ועד קבלת התוצאות עלולות ביצים מזוהמות להגיע לציבור. רק במאי האחרון נדבקו בגן בירושלים כ- 30 פעוטות בחיידק הסלמונלה. חובתנו כצרכנים ובעלי עסק לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות, אשר נקיות לחלוטין מחיידקים לביטחון הבריאות ואיכות החיים של כולנו.

שימוש בטוח בביצים

לצערנו בישראל היד הקלה על ההדק בנושא סלמונלה אינה ברורה. משרד הבריאות לא ממהר לתת לציבור פרטים על אותם תחנות מיון המשווקות ביצים נגועות, ולא נעשה תהליך של איסוף ביצים נגועות מנקודות המכירה. על פי ההנחיות של משרד הבריאות, יש לצרוך אך ורק ביצים לאחר בישול, טיגון ואפייה. אבל מה קורה כאשר אנו צריכים להשתמש בביצים לא מבושלות להכנת קינוח?! האם ניקח את הסיכון להידבק בחיידק האלים?! אז התשובה היא בהחלט לא!! והפתרון הוא שימוש בביצים מפוסטרות אשר מיוצרות במארז סטרילי של נוזל ביצים מעורב, נוזל חלבון ונוזל חלמון בנפרד.

בטיחות המזון במטבח

כל בעל עסק יודע שבטיחות המזון במטבח היא מעל הכל, ובמיוחד כאשר מדובר בביצים שהם מרכיב בסיסי כמעט בכל מנה. מאחר ולגבי הביצים הרגילות לא ניתן לקבוע בוודאות שהן נקיות אלא רק שהן בתוקף, בעל עסק חייב לרכוש אך ורק ביצים מפוסטרות. בארה”ב ובאירופה ההנחיות לשימוש בטוח בביצים מופיע באופן ברור וביצים מפוסטרות הם מוצר מאוד מבוקש. אז למה לא בישראל?!