לאחרונה מתפרסמות יותר ויותר כתבות המדגישות את היתרונות הבריאותיים שבביצים מפוסטרות, ואף ממליצות בכל תוקף לתת את הדעת רגע לפני שרוכשים ביצים מכל סוג שהוא. האומנם? האם זו טעות או פרסום סמוי לרכוש אך ורק ביצים מפוסטרות?! אנחנו פה כדי לעשות לכם קמת סדר בבלגן.

ביצים מפוסטרות- יתרונות בריאותיים

מאמרים רבים מדגישים את חשיבותן של הביצים בתפריט שלנו. נכון שחלמון ביצה מפוסטר מכיל כמות מסוימת של כולסטרול, אך ביצים בכלל וביצים מפוסטרות בפרט מספקות גם חלבונים חשובים המכילים תשע חומצות אמינו החיוניות לתזונת האדם. כידוע הביצים נחשבות למזון זול וזמין, ובביצה גדולה המכילה רק 70 קלוריות, יחס הרכיבים התזונתיים גבוהה יחסית לכמות הקלוריות המועטה.

וירוס הסלמונלה

סביב ביצים רגילות קיימת בעיה מטרידה במיוחד והיא אפשרות להידבקות בווירוס הסלמונלה, שעלול לגרום למחלות במערכת העיכול. בעבר סברו שחיידק הסלמונלה עובר במגע של התרנגולת עם קליפת הביצה ורק הקליפה היא זו שמזוהמת, אך כבר יותר משני עשורים מתברר כי וירוס הסלמונלה יכול לחדור גם לתוך הביצה.

 

לכן, מומלץ מאוד לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות, כיוון שלגביהן ניתן לטעון בבטחה שכתוצאה מתהליך הפסטור שהן עוברות הן נקיות לחלוטין מחיידקים וניתן לרכוש אותן בכל צורה ללא כל חשש. כיום ביצים מפוסטרות מיוצרות בשלושה אופנים עיקריים: נוזל או אבקת חלמון בנפרד, נוזל או אבקת חלבון בנפרד ונוזל או אבקה מעורבת. תהליך הפסטור שומר על כל הטוב שבביצה ומציע ביצים טריות ללא חומרים משמרים וללא כולסטרול.