ביצים ככלל חשובות מאוד לתזונה מאוזנת, הן קלות לעיכול ומסייעות לחיזוק המערכות בגוף בעיקר בזמן החלמה. הביצים נחשבות למזון זול וזמין למרבית האוכלוסיה ולא מעט פעמים אנו שומעים שהן נחשבות כ״אוכל קומפקטי״. כולנו צורכים ביצים באופן כמעט יומיומי על אף העובדה שקיים חשד שהביצים שאנו צורכים אינן נקיות לחלוטין מחיידקים.

נגיף הסלמונלה

אחת הבעיות שעולות בהקשר לביצים היא האפשרות של זיהום בנגיף הסלמונלה, נגיף העלול לגרום למחלות במערכת העיכול עד כדי אשפוז. בעבר חשבו שהסלמונלה עוברת במגע של העוף עם קליפת הביצה ורק כך הקליפה מזדהמת, אך מהר מאוד לאור מחקרים רבים בארץ ובעולם מצאו שעופות יכולים להעביר את נגיף הסלמונלה גם לתוך הביצה. זאת הסיבה שמומלץ מאוד לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות, שכן חלק מתהליך הפסטור המחמיר שהן עוברות הן נקיות לחלוטין מחיידקים ואין כל חשש לזיהום כלל.

נוזלי ביצים

חברת צ׳אם מהמובילות בתחום פסטור הביצים יצאה עם סדרת מוצרים שכבשו את השוק במקומי והבנילאומי. נוזלי ביצים ואבקות ביצים מפוסטרות, מופרדות ומעורבות אשר נותנים מגוון רחב של אפשרויות ופתרונות זמינים וחסכוניים למטבח הפרטי, המקצועי והמוסדי. סדרת המוצרים של צ׳אם מתאימה לשמירה בקירור ובהקפאה בטמפרטורה מתאימה, ותהליך הפסטור שומר על כל הטוב שבביצה ללא שומן, כולסטרול וחומרים משמרים.