ביצים נחשבות למוצר הבסיס ביותר במטבח שלנו. בישראל לבד משווקות קרוב לשני מיליארד ביצים מידי שנה. התפריט הישראלי נחשב לבין התפריטים המגוונים בעולם, כאשר ביצים הם הבסיס לתפריט היומי. משרד הבריאות ממליץ בכל תוקף לבעלי עסקים בתחום המזון ואף גורמים פרטיים להשתמש אך ורק בביצים מפוסטרות.

חיסכון משמעותי

שימוש בביצים מפוסטרות מאפשר חיסכון משמעותי בזמן וכוח אדם. את הביצים המפוסטרות מייצרים כנוזל ביצים או אבקות ביצים באריזה חסכונית של 1 ק”ג. ביצים מעורבות מכילות כ-20 ביצים, נוזל חלמון מכיל כ-46 חלמונים ונוזל חלבון מכיל כ-39 חלבונים. ביצים מפוסטרות חוסכות את תהליך ההפרדה המתיש שחשוב שיהיה מדוייק להצלחת המתכון, ומסייעות במדידת כמויות מדוייקת. מעבר לחיסכון בזמן ובכח אדם, ביצים מפוסטרות חוסכות בפחת. עצם העניין שניתן להשתמש רק בחלבון או רק בחלמון ממזערת ואף מבטלת את זריקת שארית החלבונים ו/או החלמונים שלא נוצלו.

יתרון בריאותי

מעבר לחיסכון קיים היתרון הבריאותי המשמעותי בשימוש בביצים מפוסטרות. כידוע קליפת הביצה עלולה להיות נגועה החיידק הסלמונלה ובמזהמים נוספים, למעשה על פי סטטיסטיקה כל 1 בעצה מ-1000 ביצים נגועה במזהמים. תהליך הפסטור של הביצים מבטל באופן מוחלט את הימצאות מזהמים בביצים, ובכך מתקבל ביצה 1005 טבעית ללא חיידקים כלל.