נשים בהריון רגישות פי כמה לזיהומים שמקורם מהמזון שהן אוכלות. זיהום מהווה סכנה לאם ולעובר שמערכת החיסון שלו נמצאת בתהליכי התפתחות ועל כן אינו חסין כנגד מזהמים מהמזון. נשים בהריון חייבות להקפיד לאכול אך ורק מזון מפוסטר, וביצים אשר נחשבות כמוצר בסיסי כמעט בכל מתכון בישול ואפייה, חייבות להיות מפוסטרות דבר המעיד באופן חד משמעי שהן נקיות לחלוטין מחיידקים.

הימצאות חיידק ליסטריה מונוציטוגנאז

מוצרי חלב לא מפוסטרים, ביצים, בשר נא, דג נא, סושי וממרח כבד שנשמר בקירור, הם רק חלק מהמזונות בהם עלול להימצא חיידק מונוציטוגנאז. חיידק אלים העלול לגרום בתחילת ההיריון להפלה, ובשלבים מתקדמים ללידת פג, מות העובר או לידת תינוק חולה מאוד שחייו בסכנה. לנשים בהריון מומלץ מאוד לקרוא את האותיות הקטנות שעל המוצר, ולוודא בכל הקשור לאוכל מוכן שהוא מיוצר על בסיס רכיבים מפוסטרים.

הימצאות חיידק הסלמונלה

הימצאות חיידק הסלמונלה גורם להרעלת מזון חמורה. חיידק הסלמונלה נמצא בעיקר במוצרי בשר לא מבושלים ובביצים לא מבושלות או שלא בושלו די הצורך. חלמון נוזלי ביצה- רכה, עין חביתה, מוס שוקולד, עוגות קרם, רוטב קיסר, מיונז ביתי הם רק חלק מהמזונות העלולים להכיל חיידק סלמונלה. השימוש בביצים מפוסטרות הם הבסיס לבטיחות המזון, וכל בעל עסק חייב להשתמש אך ורק בביצים מפוסטרות כדי לא להעמיד את הלקוחות שלו בסכנה.

ביצים מפוסטרות

ביצים מפוסטרות מיוצרות מ-100% ביצים טריות אשר עברו תהליך פסטור קפדני וניתן לקבוע בוודאות לגביהן שהן נקיות לחלוטין מחיידקים. נוזלי הביצים ואבקות הביצים מיוצרות במארז חסכוני של 1 ק”ג המכיל כמות לא מבוטלת של ביצים ועל כן הוא חסכוני. את הביצים המפוסטרות ניתן לרכוש לפי 3 אבי טיפוס עיקריים: מעורב, חלבון בנפרד וחלמון נפרד. לגבי רכישה, יחס המרה, אחסון וכו’ מומלץ ליצור קשר עם החברה באתר או דרך הפייסבוק