ביצים מפוסטרות לקנייה

ביצים הינן מקור תזונתי מעולה אולם ביצים שלא טופלו ואוחסנו כראוי הן מקור להרעלת מזון. הסיכון העיקרי הוא התפרצות חיידק הסלמונלה, חיידק אלים שמונה אלפיים מינים שונים, שלרוב בא לידי ביטוי בבעיות במערכת העיכול. החיידק בדרך כלל מתפתח במעטפת החיצונית של הביצה כתוצאה מהפרשות במערכת העיכול של התרנגולת. כמו כן, החיידק יכול לעבור מאדם חולה לאדם בריא באמצעות מגע בין פיו של האדם הבריא לצואה של האגם החולה.

תסמיני המחלה

תסמיני חיידק הסלמונלה על גבי קליפת ביצים טריות, מופיע בין שמונה לשבעים ושתיים שעות מרגע ההדבקה. התסמינים בין היתר כוללים בחילות, הקאות, שלשולים שעלולים להיות דמיים, כאבי בטן, חום גבוה עד כ- 40 מעלות, רגישות בטנית ועוד. מחקרים מוכיחים שהדרך היחידה להימנע מחשיפה כלשהיא לחיידק הסלמונלה, היא רך ורק על ידי צריכה של ביצים מפוסטרות. ביצים מובחרות אשר עוברות תהליך פסטור מקפדני בתנאים מחמירים תחת פיקוח מלא של משרד הבריאות. הביצים המפוסטרות של צ’אם הן היחידות בשוק שמאושרות על ידי משרד הבריאות ומיוצרות ומשווקות במגוון כשרויות ונמכרות במארז של 1 ק”ג איכותי, נוח וקל לשימוש.

ביצים מפוסטרות

הביצים המפוסטרות של צ’אם מיוצרות בדרך של נוזל או אבקת ביצים בשלושה סוגים עיקריים: מעורב, חלמון בנפרד וחלבון בנפרד. עבור מלונות, מסעדות, קונדיטוריות, אולמי אירועים, בתי חולים ובתי קפה, מדובר במוצר חסר תקדים אשר מותאם לכל סוגי האוכלוסייה, כולל קבוצות סיכון, ופתרון אדיר לחיסכון והתייעלות נהדרת במטבח. זה הזמן לשכוח הרגלים ישנים, ולהתקדם לעבר העתיד כאשר איכות חומרי הגלם שאנו צורכים היא מהמובחרת ביותר.