אנו מניחים שגם אתם אוהבים ביצים, אבל למרות הביטחון שלכם באהבה הזאת, זה המקום לקבוע כי ביצה בהחלט בריאה אבל ידוע כי על הקליפה יש חיידקים. יש לא מעט פרסומים הממליצים לצרוך ביצי חופש, אורגני או אומגה 3, אבל לא מספיק פרסומים על החשיבות של ביצים מפוסטרות. ביצים אשר מיוצרות מביצים טריות בתהליך פסטור מחמיר המשמיד באופן מוחלט המצאות של חיידקים.

למה לא כדאי לשטוף ביצים?

אנחנו מבינים למה אתם חושבים שקליפת הביצה מזוהמת וממהרים לשטוף אותה, אבל שימו לב- בקליפה יש נקבוביות, ולמעשה קרצוף במים מחדיר את כל המזהמים פנימה לתוך הביצה. קיים מכשור מיוחד לניקוי ביצים בו משתמשים בתעשייה, ומברשת מיוחדת לניקוי ביצים המסירה ביעילות את הלכלוך והחיידקים, אבל הביצים שמגיעות אלינו לשווקים לא עוברות שטיפה ולא קרצוף, אלא מגיעות אלינו ישירות מהלול במצבן הטבעי .

לאכול מזון בטוח

כמו כל מוצר לגביו אנו חוקרים את הרכיבים שלו, קלוריות, שומנים ומלחים חשוב לעשות זאת גם לגבי ביצים. ביצים מפוסטרות מיוצרות מביצים טריות באריזה של 1 ק”ג ללא חיידקים וללא חומרים משמרים. את הביצים המפוסטרות ניתן לאחסן עד תקופה של חודש במקרר ובהקפאה עד 18 חודשים. משרד הבריאות ממליץ, אך לא מחייב, לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות ועל כן זה הזמן לשים את בטיחות המזון על סדר היום הציבורי ולתת לו את המקום הראוי בחשיפה רחבה. ביצים מפוסטרות מומלצות על פני ביצים רגילות.