ביצים מהוות מקור חשוב לחלבון בעל ערך ביולוגי גבוה וכן לוויטמינים ולמינרליים חיוניים. הביצה אמנם מכילה לא מעט כולסטרול וכמות נמוכה יחסית של שומן רווי, אך מחצית מהשומן שבה הוא שומן בלי רווי, המסייע לשמור על ערכי ״כולסטרול טוב״ תקינים ובו בזמן ממתן את עליית ״הכולסטרול הרע״. נוזלי ביצים ואבקות ביצים שומרים על אותם ערכים ואף מבטיחים ביצים ללא כולסטרול, שומן וחומרים משמרים. אופן הייצור המתקדם שלהם מבטיח חלמון וחלבון ביצה בצורתו הטבעית נקי לחלוטין מחיידקים.

ערכים תזונתיים

רוב השומן בביצה הוא שומן בלתי רווי. 87% מהחלבון עשוי ממים. משקלה של ביצה ממוצעת הוא כ- 50 גרם, המתחלקים ל- 33 גרם חלבון ביצה ו- 17 גרם חלמון. בביצה ממוצעת 6.3 גרם הם חלבונים, 3.7 גרם מקורם בחלבון הביצה ו-2.7 מקורם בחלמוןֿ כך שריכוז החלבון בחלמון הוא יחסי גבוה. נוזלי ביצים אינם נמכרים בפחות מאריזה של 1 ק״ג, כאשר קרטון מכיל כ- 20 ביצים טריות.

ביצים כמרכיב במאכלים

במרבית המאכלים משתמשים בביצה על מנת להדביק יחד מרכיבים שונים ואף להוסיף טעם למזון. במתכונים רבים חלבון הביצה משמש כמקצפת ואילו חלמון הביצה משמש כמיונז. ניתן להפריד בין החלבון לחלמון באמצעות מפריד ביצה, או על ידי צריכת נוזל חלבון ונוזל חלמון בנפרד באריזה חסכונית.