גלידה ביתית רק מביצים מפוסטרות

אחת המנות המרעננות של הקיץ היא גלידה, ואם כבר גלידה אז גלידה ביתית עשירה ומרעננת על בסיס חומרים טבעיים ואיכותיים. בעיקרון זה נשמע פשוט וישנם אינספור מתכונים לגלידה ביתית, אבל כשמדובר על גלידה ביתית מדובר בעצם על גלידה שהוכנה מביצים. ברוב המקרים ביצים רגילות אשר לאור התחלואה הגבוה בענף הלול, קיים החשש לגביהם שהן נגועות בחיידק הסלמונלה. בכל מתכון בישול ואפייה כאשר מופיע השימוש בביצים רגילות, מומלץ להחליפו בביצים מפוסטרות, נוזלי ביצים או אבקות ביצים על פי הנוחיות שלכם, אשר לגביהם נקבע באופן חד משמעי שן סטריליות ונקיות לחלוטין מחיידקים.

בית החולים מתריע

בכל שנה נרשמת תחלואה קשה של משפחות בחיידק הסלמונלה כתוצאה מאכילת גלידה ביתית שהוכנה מביצים רגילות, והנדבקים בחיידק מגיעים עם תסמינים קשים שלעיתים מחייבים אשפוז ממושך. החיידק בדרך כלל נובע מאכילת גלידה מתוצרת בית שהוכנה מביצים רגילות שאינן ביצים מפוסטרות וכמובן אינן מבושלות. בתי החולים יחד עם משרד הבריאות חוזרים ומדגישים בפני הציבור כי אסור לאכול ביצים שלא בושלו או ביצים שאינן מפוסטרות. לטובת עקרות הבית שבכל זאת מבקשות להכין גלידה משובחת תוצרת בית ללא סכנה בתחלואה, יש להקפיד להשתמש אך ורק בביצים מפוסטרות מסוג נוזלי ביצים או אבקות ביצים לפי הנוחיות שלכם.

אבקת חלמון למרקם איכותי

בכדי להכין גלידה איכותית, אחד המצרכים שתהיו חייבים זו אבקת חלמון, שבשונה מביצה טרייה היא מגיעה ארוזה בתוך קרטון סטרילי לאחר שעברה פסטור. על שלב שבירת הביצים והפרדת החלמון מהחלבון תוכלו לדלג ותעברו ישירות להכנת התערובת שלכם. במידה ותבחרו בגלידת שוקולד חלבית, תצטרכו להרתיח חלב עם שוקולד ולהוסיף אליו מצרכים נוספים כגון אבקת חלמון, קורנפלור ועוד. כל גלידה מיוחדת במינה בטעמיה, אך במידה ותוותרו על אבקת חלמון תאלצו לאכול גלידה עם מרקם קפוא, כזה שתהיו חייבים להפשיר לפני האכילה, אז אם כך כנראה שתוכלו ליהנות ממילקשייק ולא מגלידה איכותית