הסכנה העיקרית בביצים לא טריות היא הסכנה בחיידקים שהם מכילים כגון סלמונלה. חיידק מעיים יחסית אלים מסוכן אשר גורם לאנשים בריאים דלקת חריפה במעיים. ביצים מפוסטרות הן התחליף היחיד לביצים טריות מאחר ובתהליך הפסטור שהן עוברות מושמדים כל החיידקים בביצה, וניתן להשתמש בהן בבטחה לכל מתכון בישול ואפייה גם כאשר מדובר במתכונים על בסיס ביצים חיות.

מהי ביצה טובה

ביצה טובה היא ביצה תחת פיקוח ושמטיליה מקבלות את החיסונים המתאימים. בעת הרכישה מומלץ לבדוק מספר פרמטרים, כאשר חותמת הביצה היא המדד הראשון לטריות הביתה ואומדן גודלה. חשוב לציין כי ביצים שאין חתומות, הן ביצים שלא עברו את מסלול המיון כלל. כל זה לא תקף כלל לגבי ביצים מפוסטרות. צ’אם 2000 מייצרת את כל מוצריה מביצים חתומות וטריות שעברו תהליך קפדני של סינון מקדים ופסטור מחמיר תחת השגחה של משרד הבריאות ומשרד החקלאות.

נוזלי ביצים מפוסטרות

נוזלי ביצים מפוסטרות מיוצרות ונמכרות במארז חסכוני של 1 ק”ג. כל מארז לפי סוגו מכיל כמות לא מבוטלת ביצים. נוזל מעורב מכיל כ-20 ביצים טריות, נוזל חלבון מכיל כ- 33 חלבוני ביצים טריות ונוזל חלמון מכיל כ-50 חלמוני ביצים טריות. המארזים ניתנים לאחסון לתקופה יחסית ארוכה בקירור ובהקפאה, ונמכרים במחיר תחרותי יחסית ליצרנים אחרים.