חלמון וחלבון בנפרד- פתרון גאוני

שבירת ביצים והפרדת חלמון מהחלבון היא בדרך כלל פעולה שנחשבת פשוטה, אבל עדיין מצריכה מיומנות וחייבת להיעשות בדייקנות. מתכונים רבים אף דורשים שימוש בחלבון בנפרד וחלמון בנפרד, וישנם אף כאלו בהם ההפרדה חייבת להיות טוטאלית אחרת המתכון ייהרס. צ’אם נתנה מענה מדויק וברור לבעיה, נוזלי ביצים מפוסטרות בשלושה סוגים: נוזל ביצים מעורב, נוזל חלמון בנפרד ונוזל חלבון בנפרד. העובדה שניתן לקנות מארז של נוזל חלמון ונוזל חלבון מפוסטר, אשר מעבר לעובדה שהם מתאימים לכל מתכון בישול ואפייה, הנוזל נקי לחלוטין מחיידקים מה שלא ניתן לקבוע לגבי ביצים רגילות.

אינספור שיטות הפרדה

קיימים ברשת אינספור סרטונים של “עשה זאת בעצמך” המסבירים שיטות רבות ומגוונת להפרדת חלמון מהחלבון. סרטון שעלה לאחרונה לרשת, מראה שכל מה שצריך הוא בקבוק פלסטיק, כאשר הבסיס הפיזיקלי לרעיון הוא בעצם שאיבת החלמון והפרדתו מהחלבון. שיטה נוספת היא קיעור כף היד ושבירת הביצה מעליו, כאשר נותנים לחלבון לנזול מבין האצבעות ודואגים שהחלמון יישאר בתחתית הקיעור. ישנם כאלו שיעידו שהשיטות הללו עובדות, אבל אם מחפשים פתרון בטוח ללא התעסקות מיותרת, בסביבה נקייה והכי חשוב איכותית ובריאה, נוזל ביצים מפוסטר של צ’אם הוא פתרון מצויין.

אז מה ביצים מפוסטרות מכילות

ביצים מפוסטרות מכילות ויטמינים ומינרלים רבים זהים לזה שבביצה רגילה. הלציטין שבביצה ממיס שומנים ובגוף הופך לכולין החשוב ביצירת מעטפת התאים וכן בבניית תאי העצב. הביצים המפוסטרות כתוצאה מהתהליך המחמיר של הפסטור שהן עוברות, מתאימות לכל סוגי האוכלוסייה כולל תינוקות, נשים בהריון וקבוצות סיכון נוספות. את הביצים המפוסטרות ניתן לרכוש מהמשווקים של צ’אם בכל רחבי הארץ במארז של נוזלי ביצים או אבקות ביצים 1 ק”ג- לפרטים אתם מוזמנים ליצור קשר אתנו ישירות.