כאשר מדברים על מטבח ההקשר המידי הוא טריותם של חומרי הגלם. מאחר ומרבית המאכלים מבוססים על ביצים, החשש העיקרי הוא שימוש בביצים שאינן טריות או ליתר דיוק נגועות בחיידקים. כדי להימנע ממצב שכזה, מומלץ לצרוך ביצים מפוסטרות, כאלו שניתן לומר באופן חד משמעי שהן נקיות לחלוטין מחיידקים. את הביצים המפוסטרות ניתן לרכוש לפי 3 אבי טיפוס עיקריים: ביצה מעורב, חלמון בנפרד וחלבון בנפרד בצורה של אבקה וכנוזל.

המטבח התעשייתי והמוסדי

ביצים מפוסטרות המיוצרות בתור נוזל מאפשרות נוחות מרבית במטבח, בייחוד במטבחים התעשייתיים שמכינים בכל יום כמויות גדולות של מוצרים המכילים ביצים. כאשר מכינים מוצרים בכמויות יחסית גדולות, העבודה עם הביצים המפוסטרות היא מאוד מסורבלת, מלכלכת ומעכבת את התהליך כולו. בכדי להימנע מכך, מומלץ לעשות שימוש בביצים מפוסטרות כדי ליעל ולהקל על התהליך עצמו ועל כח האדם באחריותו. מעבר לכך, ידוע כי ביצים מפוסטרות הרבה יותר בריאות לאכילה מעם תהליך הפסטור הקפדני שהן עוברות, אשר מותיר שום חשש להימצאות חיידקים כלשהם בביצה.

ביצים מפוסטרות

נוזל ביצים מפוסטרות זו דרך מעולה ליהנות ממוצרים וממנות בהן הביצים לא מבושלות, כך שנשים בהריון יכולות ליהנות מהמנות וכן גם ילדים. כידוע, לנשים בהריון ולילדים חל איסור לאכול נוזל ביצים לא מפוסטר, מאחר שהוא עלול להכיל חיידקים או זיהומים שיכולים לסכן אוכלוסיות אלו, על כן חשוב שהם יאכלו אך ורק מוצרים עם ביצים מבושלות או ביצים שעברו פסטור, משמע עיקור של מאה אחוז. אין ספק כי זה הרבה יותר נוח ומהנה להשתמש בנוזל ביצים מפוסטרות, שמתאים לכל סוג של תבשיל, מאפה, קינוחים קרים וחמים ועוד