מה הופך את הביצים לכה שנויות במחלוקת

מה הופך את הביצים לכה שנויות במחלוקת ומה האמת לגבי ביצים רגילות ולמי דווקא כדאי לצרוך אך ורק ביצים מפוסטרות. האם ביצים מפוסטרות בעלי אותו ערך תזונתי כמו ביצים רגילות, האם כל הביצים הרגילות נגועות בחיידקים או שמה אנו יכולים להבדיל בין ביצים טריות לביצים נגועות. האם ניתן להשתמש בביצים מפוסטרות כתחליף לביצים רגילות והאם ביצים מפוסטרות מותאמות לכל מתכון בישול ואפייה. כל זאת ועוד תוכלו לגלות בשלל המאמרים שבאתר חברת צ’אם, אבל בינתיים חשוב שתדעו שיש אינספור תשובות לשאלות ויש מקום שנעשה לכם קצת סדק בבלגן.

למה ביצים מפוסטרות?

אחד היתרונות הבולטים לצריכת ביצים מפוסטרות הוא יתרון בריאותי. כידוע, קליפת הביצה עלולה להיות נגועה בחיידק הסלמונלה ובחיידקים שונים נוספים, ובזמן הבישול ואפייה כאשר שוברים ביצה לתוך הקערה עלולים להתווסף חיידקים לבלילה ולגרום לזיהומים במערכת העיכול. גם אם תחליטו לשטוף את הביצה לפני השימוש, החיידקים שעל הקליפה עדיין עלולים לחדור דרך הנקבוביות ישירות לחלמון ולחלבון. מעבר ליתרון הבריאותי, קיים נושא הכשרות לפיו בביצים מפוסטרות אין כל סיכוי להמצאות כתמי דם ובכך הן כשרות לחלוטין. חשוב להדגיש, כי ביצים מפוסטרות מיוצרות מביצים מובחרות בתהליך פסטור קפדני ,אשר שומר על כל הערכים התזונתיים של ביצה רגילה ומקביל מבטיח ביצה ללא כל חשש להימצאות חיידקים כלל. את הביצים המפוסטרות בדומה לביצים הרגילות ניתן לשלב בכל מתכון בישול ואפייה, ואף במקרה של נוזל ביצים מפוסטרות ליהנות ממדידה מדויקת של חלמון וחלבון מעורב או חלמון וחלבון בנפרד.

מרכיב בסיסי נפלא

כידוע ביצים הן אחד מהמזונות הנפלאים ביותר בעולם ונחשבות למקור עשיר לוויטמינים ומינרלים, וחשוב מאוד לתת עליהם את הדעת ולא להקל ראש בטריותן ובאיכותן. אם בעבר האופציה היחידה הייתה שימוש בביצים רגילות, כיום עומדות לרשותנו סדרה של מוצרי ביצים מפוסטרות הכוללות נוזל ביצים מעורב, נוזל חלמון בנפרד ונוזל חלבון בנפרד, אשר מותאמים לכל סוגי האוכלוסייה כולל קבוצות סיכון ולמגוון רחב של מתכוני בישול ואפייה. ביצים הן אכן מרכיב בסיסי כמעט בכל מנה ולכן חשוב מאוד לצרוך אותן בצורתן הנקייה והאיכותית ביותר כביצים מפוסטרות.