תחליף לביצים רגילות

לאלו מבינכם שאינם רוצים לצרוך ביצים רגילות העלולות להיות נגועות בחיידק הסלמונלה, בטח תשמחו לגלות עד כמה פשוט להחליף את הביצים הרגילות בביצים מפוסטרות במתכוני בישול ואפייה ולהכיר ביצים איכותיות היכולות להיות מרכיב בסיסי איכותי ובריא בתפריט היומיומי שלכם.

תזונה

מבחינה תזונתית, ביצים מפוסטרות מכילות את כל הטוב שבביצה פשוט ללא כל חשש להידבקות במחלה. הן משמשות בסיס נפלא למגוון רחב של מתכונים ובאופן בו הן מיוצרות כנוזל מעורב, נוזל חלמון ונוזל חלבון בנפרד הן חסכוניות ונוחות מאוד לשימוש. בקרטון נוזל ביצים מעורב יש כ- 20 ביצים טריות, בנוזל חלבון כ- 33 חלבוני ביצים טריות ובנוזל חלמון כ- 50 חלמוני ביצים טריות. כל נוזלי הביצים ניתנים לאחסון בקירור לתקופה של עד חודש ימים ובהקפאה לתקופה של עד 36 חודשים.

קולינריה

מבחינה קולינרית, כאשר מחפשים תחליף לביצים רגילות במתכונים, ביצים מפוסטרות הן חלופה מצוינת הן מבחינת המרקם והטעם והן מבחינת הנוחות בשימוש והחיסכון הכספי. פעמים רבות התפקיד של הביצים במאפים ובקציצות הוא להדביק את חלקי התערובת, ובמקרה של ביצים מפוסטרות איכות הביצה כה מופלא כך שתהליך הדבקת המרכיבים היא חזקה עוד יותר.

מתכונים

ישנם אינספור מתכונים שמבוססים על ביצים ולכל אחד מהם מומלץ להמיר את הביצים הרגילות בביצים מפוסטרות. לדוגמא במתכון של פבלובה או מרנג המבוססים על חלבון ביצה, שימוש בנוזל חלבון ביצה מפוסטר יעשה את העבודה ויעשיר את המרקם הרבה יותר לעומת שימוש בביצה רגילה. כך גם לגבי פסטות ביתיות, עוגות בחושות, שמרים ועוגיות. חשוב שתדעו שבכל פעם שאתם בוחרים להשתמש בנוזל ביצים מפוסטרות אתם יכולים למדוד כמויות מדויקות ולהימנע ככל שאפשר מפחת מיותר וחיפוש אחר אפשרויות נוספות להשתמש בשאריות החלמון או החלבון. לגבי המרקם ואיכות התוצר הסופי אין צורך להוסיף דבר כי מדובר בתוצר סופי פשוט מושלם!